Funreal Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Na czas dowiedzieć się o naszych imprezach, larpach i spotkaniach? Napiszemy do Ciebie, po to właśnie mamy newsletter.

Imię:

Email:

FRAntic

Wpisany przez Kula, Irris, Dibbler, Konik / czwartek, 07 stycznia 2010 15:39

Nazwa: FRAntic.
Typ gry: indywidualna, teatralna, nocna.
Mechanika: deklaratywna.
Czas gry: 3-4 godzin.
Autorzy: Piotr "Kula" Milewski, Maja "Irris" Augustynek, Przemysław "Dibbler" Marczewski, Marcin "Konik" Fuchs.
Liczba graczy: ok. 40 osób +
Strój: antyczny.
Rozegrano: HARDKON 777.

Pod jaworem na dziedzińcu lub w ogrodzie siadywali we czworo stary ojciec Laertes, Penelopa, Telemach i Odyseusz, który opowiadał wszystko czego doświadczył: dzieje Wojny Trojańskiej i swoją tułaczkę. Z dalekich stron zjeżdżali się krewni i znajomi albo i obcy ludzie, aby zobaczyć człowieka, który był w podziemiu i słyszał śpiew syren i był kochankiem nimf mieszkających w grotach tajemniczych.

Zapraszamy na grę, w której przeniesiemy was do starożytnej Grecji, gdzie bogowie i herosi znani do tej pory tylko z mitów będą na wysięgnięcie ręki. Łyk wina z bukłaka Dionizosa? Mocny uścisk dłoni Herkulesa? Powłóczyste spojrzenie Heleny Trojańskiej?
Przyprowadziliśmy ich wszystkich.
Dla was.

Zadbajcie tylko o strój, żeby nie wyróżniać się czymś niestosownym wśród tak ważnych postaci… Prosty chiton wystarczy.

A gdy nadszedł czas, Odyseusz odczepił okręt i odjechał na nową tułaczkę, wywróżoną przez Tejrezjasza, posłuszny bogom i przeznaczeniu. Powrócił po wielu latach i osiadł w dworzyszczu – król z siwą brodą, czekający na śmierć, która miała wyjść doń z morza.