Funreal Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Na czas dowiedzieć się o naszych imprezach, larpach i spotkaniach? Napiszemy do Ciebie, po to właśnie mamy newsletter.

Imię:

Email:

Kopciuszek

Wpisany przez Fenran / wtorek, 02 lutego 2010 12:48

Genoa. Malutki kraj w Alpach, ostatnia w Europie monarchia bez parlamentu, słynąca z gościnności i wyśmienitych tras dla narciarzy, latem i zimą przyciąga turystów – zwłaszcza tych z "górnej półki". W folderach reklamowana jako kraj pięknych kobiet, pracowitych mężczyzn, dobrych posiłków, niesamowitych krajobrazów. Idylla? Do niedawna tak. Niestety, nie wszyscy w kraju potrafią docenić ten stabilny stan. Nastroje w kraju, ku zaskoczeniu całej reszty świata, są fatalne. Kraj jest na skraju rewolucji, część mieszkañców domaga się wprowadzenia demokracji, parlamentu i innych rozwiązañ, które choć znane i stosowane w sąsiedztwie od wieków, dla Genoi byłyby jednak nowością. Rodzina królewska na każdym kroku demonstruje niechęć do zmian; w koñcu kraik banków i nartostrad radzi sobie naprawdę nieźle. Obywatelom naprawdę niczego nie brakuje - to raczej z nadmiaru dobrobytu nowomodne idee tak łatwo zasiać w ich głowach.

Czara przepełniła się. Stan zdrowia Rodgiera IV de Silva jest coraz gorszy. Pałac nader niemrawo dementuje doniesienia o wylewie, kolejnym zawale, o coraz gorszym kontakcie króla z otoczeniem. Jedno jest pewne - komplet obowiązków spadł właściwie na jedną osobę – księcia Marka. W koñcu przyszedł czarny dzieñ. Doroczne obchody imienin króla w górskiej siedzibie rodu Silva, na których znaleźli się wszyscy którzy w Genoi coś znaczą, przerwało ultimatów "Kopciuszka" – najprawdopodobniej radykalnego ramienia tworzącej się Partii Demokratycznej Genoi. Terroryści stawiają sprawę jasno. We dworze podłożono bombę biologiczną. Rejestruje ją ukryta kamera. Zegar pokazuje upływający czas. Kiedy na liczniku pojawią się same zera, w powietrze zostaną uwolnione śmiertelnie groźne jednokomórkowce - zmutowane pantofelki. Kopciuszek Domaga się abdykacji Rodgiera, Marka i zorganizowania wolnych wyborów do parlamentu. Na początek.

W kraju zawrzało. Media transmitują reportaże z demonstracji na ulicach stolicy. Kilku dziennikarzy którzy obsługiwali „nudne imieniny” poczuło wiatr w żagle i transmitują kryzys na żywo rozmyślając o premii za bycie we właściwym miejscu o właściwym czasie. Wojsko usiłuje dostać się do królewskiej samotni, ale najprawdopodobniej nie zdąży przed upływem terminu ultimatum. Nie ma odpowiedzi, tylko pytania. Czy książę Marek poradzi z kryzysem? Czy Genoa pozostanie królestwem? Czy notable księstwa przeżyją, jeśli naprawdę dojdzie do sobie zamachu? Czy epidemia pantofelka grozi reszcie kraju? No i przede wszystkim:

Kim jest Kopciuszek?

Nazwa: Kopciuszek
Autor: v1.0: Oskar "Fenran" Usarek (wersja dla 15graczy)
v2.0: Fenran + FunReaL Group (wersja dla 25~30 graczy)
Typ gry: LARP teatralny
Czas trwania gry: 3~4h
Graczy: 16 – 20
Mechanika: deklaratywna
Realium: Współczesna Europa
Strój: Wyższe sfery na urlopie w górskim kurorcie
Rozegrany: RABKON 2007, PYRKON 2009 (Fen przypomnij gdzie jeszcze...;) Q.)

"Kopciuszek" jest LARPem osadzonym we współczesnych realiach, gdzieś w Alpach, w małym turystycznym księstwie – możecie wyobrazić sobie, iż na mapie wasz wzrok do tej pory, z niezrozumiałych przyczyn omijał Genoę, ten alpejski Luxemburg. Może nie tak sławny, ale jeśli dokładnie spojrzycie na mapę to - tak, jest gdzieś tam, przy szwajcarskiej i niemieckiej granicy. Na imieniny Rodgiera zawsze zjeżdżała się śmietanka królestwa – ministrowie, ambasadorzy, szlachetnie urodzeni. Tak jest i tym razem. Niestety, jak to w życiu bywa - coś poszło nie tak...