Funreal Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Na czas dowiedzieć się o naszych imprezach, larpach i spotkaniach? Napiszemy do Ciebie, po to właśnie mamy newsletter.

Imię:

Email:

Noc w Muzeum

Wpisany przez Kula / środa, 03 marca 2010 15:08

Stukot obcasów na marmurowych posadzkach rozbrzmiewa niczym grom nad spokoju oceanem, szept rozmów jako wiatr nad falami pieści i muska, goście wpatrzeni w dzieła mistrzów próbujący wyrwać esencję, którą twórcy zamknęli w ramach, na postumentach. A jednak nie wszystko widzą, nie wszystko wiedzą, znają ruchy pędzla, gęstość farb, fakturę płótna, ostrość krawędzi dłuta, siłę uderzenia młota ale czy dane im było dotknąć bohaterów, ich dusz tego kim byli, czego pragnęli ?

Tym razem Wy możecie nie usiąść na widowni, ale stać się centrum muzealnego i artystycznego świata, odkryć coś czego nigdy żaden kustosz, koneser sztuki, historyk nie odkrył. Będzie Wam dane nowe spojrzenie na rzeczy, którymi zachwycały się już miliony. Staniecie się dziełem w samym sobie, "Noc w muzeum" będzie niezapomnianym odkryciem, przeżyciem jedynym w swoim rodzaju bo dającym zupełnie nowe spojrzenie na sztukę, którą wydaje nam się że znamy i kochamy.
Może perłowe kolczyki zdradzą kim była ich właścicielka, może ktoś z Was dowie się nad czym duma Le Penseur i dokąd zmierza Wolność kiedy minie już barykady, możliwe iż wiele tajemnic zostanie rozwiązane dzisiejszej nocy.

Przenieście się zatem z nami w świat wielkiej sztuki, dotknijcie nietykalnych dzieł zagłębcie się w psyche autorów, wielkich mistrzów malarstwa i rzeźby. Sprawdźcie co było dla nich natchnieniem, jeśli jesteście odważni spróbujcie poprawić mistrzów, lub zmienić coś co nie podoba Wam się w ich dziełach. Wszystko to dla Was będzie możliwe właśnie dziś w “Nocy w Muzeum”


Nazwa
: Noc w muzeum
Typ gry: LARP teatralny, indywidualny.
Mechanika: deklaratywna
Liczba graczy
: 33
Czas trwania: ok. 3 godzin
Autor: Kula,
Współpraca, inspiracje i inne: SDek, Owca, Przem.
Konwencja: postacie graczy wywodzą się z czasów współczesnych.


Przegląd Kulturalny
:
Nie można nie być pełnym podziwu i szacunku dla nowego Ministra Kultury. Jakim sposobem udało mu się namówić władze największych muzeów świata, żeby wypożyczyły swoje najcenniejsze zbiory – nie wiadomo. W licznych wywiadach prasowych Apoloniusz Kowalski zbywa to pytanie skromnym, acz wystudiowanym uśmiechem.

TV25:
Pierwsza od wielu lat taka wystawa. Dzieła najsłynniejszych mistrzów zebrane razem w polskim muzeum. Bilety sprzedają się na pniu, w kolejkach dochodzi do rękoczynów.

Cosmoslut:
Noc W Łóżku czy Noc W Muzeum? Jeśli chcesz mu zaimponować, zamiast zwyczajnych oralnych igraszek zaproponuj wyjście na TĘ wystawę. Pewny sposób, żeby udowodnić mu, że nie tylko rozróżniasz USA od USB, ale masz głęboką osobowość.

Noc w Muzeum. Piszą o niej wszyscy. Mówią o niej wszędzie. Wydarzeniem żyje cały kraj.
Wybierzesz się?