Funreal Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Na czas dowiedzieć się o naszych imprezach, larpach i spotkaniach? Napiszemy do Ciebie, po to właśnie mamy newsletter.

Imię:

Email:

Przywidzenie 2010

Wpisany przez Kula / poniedziałek, 24 maja 2010 16:41

Przywidzenie 2010

Ostatnimi czasy biwaki larpowe spotykają się z tak dużym zainteresowaniem, że postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom. Grupa zapaleńców z Funreala i Gdańskiego Klubu Fantastyki postanowiła w nader krótkim czasie (plan imprezy został stworzony w ciągu nocy – tej samej, co budżet i lista uczestników) popełnić imprezę fantastyczną koncentrującą się na sprawach związanych z larpami.

Jako, że sknery z nas straszliwe i impreza musiała być mała, wpadliśmy na pomysł, że własne niedostatki organizacyjne przykryjemy pod hasłem elitaryzacji – tak powstała idea Przywidzenia, jedynego (od bodajże 2004 roku) ogólnopolskiego zlotu twórców i graczy larpowych, którego jedyną formę promocji stanowią imienne zaproszenia.

Impreza trwa 3 dni, podczas których brać fantastyczna będzie przedstawiać swe wizje larpowania (organizatorzy przygotowują jedynie grę główną i gry terenowe, wszystkie pozostałe larpy są organizowane przez zaproszonych gości, cenionych larpmasterów). Za jeden z głównych celów zlotu uważamy możliwość wymiany doświadczeń larpowych w atmosferze pikniku przeplatanego dobrymi larpami.

Twórcy imprezy:

Angelika „Angee” Walkusz
„Zrobi się”. Miłośniczka tytanicznej, źle płatnej i niewdzięcznej pracy (chyba ma koreańskie korzenie). Współodpowiedzialna za wystrój, rekwizyty i zakwaterowanie dam.
Prywatnie psycholog i logistyk

Robert „Dimzard” Bujniewski
„Co, ja nie dam rady?”
Człowiek, co stworzył własną klasę szaleństwa. Teolog, okultysta, zawodowy krasnolud.
Przywidzenie zawdzięcza mu pewną dozę szaleńczych punktów programu oraz przygotowanie terenu.

Krzysztof „Shaman” Chmielewski
Ostatnio na Pomorzu trudno go nie spotkać (sprawdź, może jest w lodówce). W Przywidzeniu zajmuje się finansami, spami Wam skrzynki mailowe i współtworzy grę główną.

Jan „Talhor” Zygmuntowski
Świeża krew w fandomie. Człowiek tak młody, że jeszcze mu się chce. Bezlitośnie wykorzystywany w Przywidzeniu do tworzenia programu.


FAQ

1.Gdzie to, do ciężkiej cholery, jest?
Znany m.in. z Tygodniówek ZT oraz SPOTa ośrodek Zacisze, Przywidz, woj. pomorskie. Dzięki uprzejmości grupy Zardzewiały Topór poniżej foto-droga z Gdańska oraz mapka.
http://spot.larp-zt.pl/index.php/foto-droga-na-spota/
Wkrótce pojawią się aktualne rozkłady PKS.

2.W jakich godzinach trwa?
Przywidzenie rozpoczyna się dla uczestników o godz. 11.00 w sobotę 28.08, a kończy o godz. 18.00 w poniedziałek 30.08. Prosimy o terminowe przybycie. Od wczesnych godzin porannych będziemy dyżurować na miejscu.

3.Gdzie będziemy spali?
W domkach ośrodka Zacisze (których standard nie jest wysoki, ale nie pada na głowy).

4.Co powinniśmy wziąć?
Co tylko dusza zapragnie, a plecak udźwignie. Jako organizatorzy sugerujemy zabrać:
śpiwory
menażki, sztućce, blaszane kubki
ręczniki, kapcie kąpielowe
stroje na larpy
strój kąpielowy
suchy prowiant na pierwszy dzień imprezy

5.Mam 16 lat. Czy mogę przyjechać na Przywidzenie?
Przywidzenie 2010 jest zlotem skierowanym do osób pełnoletnich. Napisz jednak do nas maila, jeśli któryś z organizatorów zna Cię i ufa, a także uzyskasz zgodę rodziców, zaprosimy Cię do udziału.

6.Ile kosztuje Przywidzenie?
Ze względu na zamknięty charakter imprezy, nie ma akredytacji jako takiej. Składka na teren wynosi 30 zł od uczestnika.

7.Czy na Przywidzeniu dopuszczalny jest alkohol?
Wzorem Nordconów i innych starotestamentowych imprez fantastycznych Przywidzenie ogłasza się imprezą „100% bez... prohibicji”. Ogranicza nas jedynie rozsądek. W czasie wyznaczonych punktów programu będzie można spożywać niskoprocentowe napoje wyskokowe zgodne z duchem danego larpa; w czasie wolnym panuje pełna swoboda w tym zakresie (dla osób pełnoletnich). Liczymy na umiarkowanie i kulturę, ale nikogo nie zamierzamy pilnować.

8.Czy na terenie obozu dopuszczalne jest palenie papierosów i innych wyrobów tytoniowych?
Tak, na terenie otwartym. Nie palimy w domkach ani innych pomieszczeniach.

9.Czy mogę przyjechać samochodem?
Naturalnie. Dysponujemy przestronnym parkingiem na terenie zamkniętym.

10.Czy mogę zabrać znajomych?
Przywidzenie to kameralna impreza o bardzo ograniczonej (35) liczbie miejsc. Możesz polecić nam kogoś ze swoich znajomych, jednak nie gwarantujemy, że zmieści się we wstępnej liście uczestników (pierwszeństwo bezczelnie zastrzegamy dla osób zaproszonych bezpośrednio przez organizatorów).

11.Mój klub/stowarzyszenie dostał zaproszenie na Przywidzenie. Nie udało nam się zebrać grupy wyjazdowej, ale ja chciałbym wziąć udział. Jak mam się zgłosić?
Wyślij normalne zgłoszenie, dopisując informację o klubie, z którego się wywodzisz.

12.Co z jedzeniem na zlocie?
Wyżywienie we własnym zakresie – 10 min od terenu gry znajduje się sklep oraz zaprzyjaźniona pizzeria. W samym obozie będą dostępne czajniki, a przy osiągnięciu przewidywanej frekwencji również przekąski przygotowane przez organizatorów.
29.08 przewiduje się ponadto ognisko. Prosimy przyjść z własnym dzikiem lub sarenką.
UWAGA!
Pierwszego dnia NIE BĘDZIE przerwy na jedzenie ani możliwości zrobienia go. Serdecznie prosimy o zaopatrzenie się w suchy prowiant.

13.Jak mam się ubrać na grę główną?
Szczegółowe dyspozycje odnośnie stroju otrzymasz wraz z rolą. Na razie zakładaj, że musisz zdobyć mundur Flecktram, desanty albo opinacze. Jeśli już wiesz, że grasz oficerem, do spodni Flecktram (w ostateczności DPM brytyjski) dołącz za dużą białą koszulę i szarą, względnie brązową kamizelkę garniturową.
Uwaga! Pań, które nie dostały szczegółowych wytycznych, dotyczą wyznaczniki ubioru żołnierskiego.

14.Czy muszę się kisić z wami w tym paskudnym ośrodku?
Jeśli komuś warunki obozowe miałyby doskwierać, możliwy jest nocleg w naprawdę zacnych warunkach na terenie innego ośrodka wypoczynkowego w Przywidzu – za dopłatą w wys. 70 zł. Ośrodek ten znajduje się ok. 15 min piechotą od terenu gry. Zdjęcia niebawem. Weźcie jednak pod uwagę to, że gra główna odbywa się również w nocy.

15.Wg jakiego klucza układaliście tą kretyńską listę zaproszeń?
Chcieliśmy wróżyć z fusów, ale Dimzard znowu wypił czaj razem z fuzlami. To powpisywaliśmy tych larpmasterów i graczy, którzy na jakiejś imprezie w ostatnich dwóch latach nam czymś zaimponowali, zaciekawili. Liczymy na wymianę doświadczeń.

16.Chcę przyjechać dzień wcześniej, bo zwyczajnie mi wygodniej.
W takim razie kontaktuj się z nami przez mail. Teren jest dla nas dostępny dopiero od soboty, ale nocleg w Trójmieście zawsze się znajdzie.

17.Chcemy grupą przyjechać dzień wcześniej.
Dajcie znać, o której chcielibyście być w piątek. Istnieje możliwość wynajęcia terenu również na pt, jednak ze względu na zwiększenie kosztów musimy oszacować, ile osób chciałoby przyjechać wcześniej. Nie gwarantujemy, że zbierze się odpowiednio duża grupa.
Uwaga! Temat rozwojowy, piątkowe pre-party w trakcie negocjacji.

18.Dlaczego nigdzie nie ma informacji o Przywidzeniu?
Przywidzenie 2010 to nie konwent, tylko prywatna inicjatywa, mająca na celu promowanie larpów i wymianę doświadczeń w ich tworzeniu, jak również szeroko pojętą dobrą zabawę w subiektywnie wyselekcjonowanym gronie.


ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową
(na skrzynkę Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) do 31. lipca

Za kompletne zgłoszenie uważa się zgłoszenie zawierające logiczne odpowiedzi na wymienione poniżej pytania. Zgłoszenie uważa się za aktywne, jeśli do dnia 4 sierpnia 2010 zostanie zaksięgowana wpłata.


Wpłat (w wysokości 30 zł od uczestnika) prosimy dokonywać na rachunek:

72 1140 2004 0000 3102 5702 0015 mBank
Krzysztof Chmielewski
Sucharskiego 19A/3
81-157 Gdynia

W tytule prosimy podać Przywidzenie 2010 oraz swoje imię i nazwisko lub nick.


ZGŁOSZENIE

1.Podaj imię, nazwisko, nick, wiek (rocznikowo).
2.Skąd dowiedziałeś się o Przywidzeniu (zaproszenie imienne, zaproszenie grupowe, inne – wymień osobę polecającą).
3.Wymień znane sobie języki obce, określ poziom ich znajomości
4.Z jakiego miasta będziesz dojeżdżał (-a) na Przywidzenie?
5.Jakie są twoje ulubione universa RPG, okresy historyczne, preferowany typ postaci?

 

Do zobaczenia!