Funreal Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Na czas dowiedzieć się o naszych imprezach, larpach i spotkaniach? Napiszemy do Ciebie, po to właśnie mamy newsletter.

Imię:

Email:

Puckon

Wpisany przez Kula / sobota, 09 stycznia 2010 14:27

PUCKON

Zdecydowanie najlepszy konwent na północy

 

Puckon odbywa się od 2004 roku i był pierwszym na północy kraju konwentem poświęconym w całości terenowym grom fabularnym. Jest to weekendowa impreza wypełniona wszelkiego typu terenówkami i LARPami, wymyślona po to by przez trzy dni przemieścić się przynajmniej przez kilka czasów i miejsc.

W programie imprezy zawsze znajduje się przynajmniej kilka dużych gier dla kilkudziesięciu osób, najczęściej osadzonych w klimatach wojennych i SF. Zazwyczaj są rozgrywane na dużym terenie; w odróżnieniu od typowych "gier wyobraźni" produkcje puckonowe charakteryzują sie dużym poziomem realizmu: łączność krótkofalowa, przeprawy linowe, ponotony i łodzie motorowe, efekty pirotechniczne są ich cechą charakterystyczną.

Oprócz terenówek w programie znajdują się też inne atrakcje: mniej lub bardziej poważne konkursy, projekcje filmów w których prym wiodą perełki kina klasy "Z", organizatorzy zapewniają też dostęp do popularnych i lubianych gier planszowych.

Więcej informacji o konwencie na oficjalnej stronie PUCKONU.

 

Najbliższa edycja:


Termin:

7-9 Maj 2010

Miejsce:

Leśne Schronisko "Łowców Przygód" w Porzeczu (miejsce znane z edycji 2009)

Akredytacja:

49,- zł