Funreal Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Na czas dowiedzieć się o naszych imprezach, larpach i spotkaniach? Napiszemy do Ciebie, po to właśnie mamy newsletter.

Imię:

Email:

Konwenty

Konferencja Larpowa

Wpisany przez Kula / środa, 04 stycznia 2012 21:49

Scena LARPowa w Polsce zmienia się - szybko i na plus. Po niespełna trzech latach od pierwszego "Nieoficjalnego Spotkania Twórców LARPów", które miało miejsce na konwencie Pyrkon 2009, doczekaliśmy się prawdziwej konferencji.

KoLa - czyli Konferencja Larpowa - odbędzie się w dniach 14 - 15 stycznia we Wrocławiu.

Organizatorzy to Wrocławskie Stowarzyszenie Wielosfer, czyli jedna z najprężniej działających grup larpowych w Polsce.

Program imprezy to przede wszystkim prelekcje i panele dyskusyjne, ale nie tylko. Organizatorom udało się namówić wielu twórców gier z całego kraju do napisania artykułów dotyczących naszej wspólnej pasji - czyli LARPów i wszelkiego rodzaju gier terenowych. Po konferencji mają więc szanse pozostać nie tylko miłe, ale - może trochę to określenie na wyrost, ale nie bójmy się go - materiał naukowy.

Wszystkich, którzy chcą wziąć udział w tym wydarzeniu - zachęcamy. Naprawdę warto.

 

PYRKON 2011 - powrót z Maską

Wpisany przez SDek / niedziela, 27 marca 2011 20:35

Pyrkon 2011. Wyjątkowy konwent, 4000 ludzi i 3 Złote Maski do przywiezienia.

Poszczęściło nam się. Jedna z nich jest już w Trójmieście.

Wśród 3 gier nominowanych w kategorii "Najlepszy Scenariusz" aż dwie z nich zostały napisane i przeprowadzone przez twórców z Trójmiasta. LARP "Mrok" / "Pociąg marzeń" by Mirage, Mefi wspierani przez grupę Zardzewiały Topór oraz "Sodoma and Gomora Show", który prowadził Vino, Piotrek B i Kula. Fenomenalni gracze ożywili alternatywny świat i Złota Maska powędrowala do puckonowo - hardkonowej ekipy.

Oprócz tego po raz kolejny prowadzone przez Vina, Kulę i SDek "Worms Live!" wzbudziły entuzjazm zafoliowanych robaków i kibicującej im, licznej publiczności, a nieco kontrowersyjny "Kot Jarosława" (ponownie Vino, Piotrek B i Kula) tez zebrał dobre opinie.

Parafrazując greckie powiedzenie - wróciliśmy z Maską.

Pryz tej okazji chcieliśmy bardzo serdeczne pogratulować organizatorom i wszystkim, którzy przyczynili się do wysokiego faktoru zajebistowści tej imprezy.

Dzięki!

A teraz do roboty, Puckon za pasem, niedługi oficjalne info o nowej edycji "Złotej Bramy", Hardkon niby dopiero w sierpniu, ale też wymaga troski. Przebudziliśmy się na wiosnę i zakasujemy rękawy. Będzie się działo!

 

 

FunReal na PYRKONIE 2011

Wpisany przez Kula / niedziela, 20 marca 2011 15:41

Witamy!

Nius będzie krótki, bo praca na iMacu zajęła dwie ostatnie noce i wycisnęła resztki inwencji twórczej. Informujemy zatem: na PYRKONIE 2011 pojawią się aż 4 nasze produkcje. Dwie z nich - "W Otchłani Czasu" oraz "Sodoma and Gomora Show" biora udział w konkursie Złote Maski. Jakie gry wystawiamy? Po kolei:

Więcej…
 

Śniadanie Mistrzów na Puckonie

Wpisany przez Kula / sobota, 30 października 2010 19:03

Już po raz trzeci twórcy i autorzy LARPów, terenówek, jeepów i dram spotkają się całkiem nieoficjalnie - tym razem przy śniadaniu. 21 listopada 2010, Niedziela, 9 rano, tawerna na Helu - wszystko przy okazji zagubionego konwentu PUCKON 2007. Śmiało możemy założyć, że jak zwykle będzie głośno, gwarno i raczej śmiesznie niż poważnie, pewnie więcej będzie plotek i anegdot niż technicznych rozkmin - no ale taka już jest charakterystyka tych spotkań. Swoje przybycie zapowiedzieli już larpiarze z Wrocławia, Warszawy, Poznania, szykuje się po cichu sqad z Torunia, a być może i z Lublina ktoś się ruszy. Do tego 3miasto - tak więc, jeśli ktoś pisze, gra lub po prostu interesuje się tematem - powinien tam być. Szczegółowe informacje jak zwykle, na stronie Puckonu, w zakładce

Śniadanie Mistrzów

Do zobaczenia na Puckonie, do zobaczenia na śniadaniu :)

 

III Nieoficjalne Spotkanie Twórców Larpów

 

Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Gdyni dla GRAMY!

Wpisany przez Kula / środa, 20 października 2010 14:21

Otwarcie stowarzyszeniowej skrzynki pocztowej przyniosło dobre wieści. Nad kolejną edycją organizowanego przez nas Gdyńskich Spotkań z Grami Planszowymi GRAMY! honorowy patronat objął Prezydent Miasta Gdynia Wojciech Szczurek.

Dziękujemy! I mamy nadzieję - do zobaczenia na GRAMY!

 

Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Gdynia dla GRAMY!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>