Funreal Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Na czas dowiedzieć się o naszych imprezach, larpach i spotkaniach? Napiszemy do Ciebie, po to właśnie mamy newsletter.

Imię:

Email:

Pielgrzym - LARP Laureat konkursu Złota Brama 2008

Wpisany przez Kula / sobota, 23 stycznia 2010 19:23

Setki a niekiedy nawet tysiące kilometrów dzieliło Pielgrzymów od tego miejsca. Nic to jednak nie znaczyło. Każdy z nich gotów był przebyć taki szmat drogi by spotkać się z Nim twarzą w twarz. By móc wypowiedzieć Jego imię. W końcu zaś by położyć na ołtarzu przeznaczenia swe życie w zamian za błogosławieństwo. Raz do roku. Tylko raz do roku wybrani mieli szansę…
Obóz rozrastał się z każdym dniem. Teraz już setki ludzi zamieszkało w namiotach przed Bramą Wejścia. Każdy z nich liczył ze kapłan wpuści ich na teren Świątyni. Przy jednym z namiotów młody człowiek spakował swój tobołek.
- Dziś wieczorem ryzykujesz życie.
-My wszyscy ryzykujemy znacznie więcej. Nie tylko ja, ale cała nasza wioska ryzykuje utratę wolności.
-Wiesz zatem o co masz go błagać.
-Wiem Ojcze.
Młody powoli ruszył w kierunku Bramy by wysłuchać decyzji Kapłana. Serce biło mu jak szalone
.

Tytuł Gry: Pielgrzym
Świat Gry: autorski
Konwencja: kultura na poziomie technologicznym średniowiecza
Autorzy: GlaViuS, Lucjan, Konik
Strój: Średniowiecze
Mechanika: mechanika własna
Czas gry: 4-5h
Ilość Graczy: 16-31

A czy Ty zechcesz przekroczyć z Nami próg Doliny Glishny? Czy zechcesz stać się jednym z poszukujących Go Pielgrzymów, czy też dołączysz do mieszkańców tego najświętszego na Wybranej Ziemi miejsca?
Zapraszamy Ciebie do Doliny.
Zapraszamy do gry w Larpie którego kres wyznaczy zachód słońca.

Dolina Glishny to miejsce święte. Miejsce święte dla wszystkich mieszkańców Wybranej Ziemi. Miejsce święte, do którego od tysięcy lat przybywają Pielgrzymi. Legenda mówi, że to w tej dolinie raz na rok objawia się Najwyższy. Dlatego też raz w roku na progu świątyni stają Pielgrzymi, wybrani spośród tysięcy wiernych. Trzej, którzy, stawiając w zastaw swoje życie, podejmą się próby, w której nagrodą jest błogosławieństwo Najwyższego. Jak zapisał kronikarz Amudar - “Z każdych stu odważnych mężczyzn i tylu też kobiet a jednej ręce policzyć możesz ilu Błogosławieństwa dostąpiło”.