Funreal Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Na czas dowiedzieć się o naszych imprezach, larpach i spotkaniach? Napiszemy do Ciebie, po to właśnie mamy newsletter.

Imię:

Email:

Smocze Jaja - LARP finałowy

Wpisany przez Kula / sobota, 23 stycznia 2010 19:36

„Pozwólcie przyjaciele, że się przysiądę. Zaprawdę ciężkie czasy dla nas nastały, ciężkie. Jaśnie nam Panujący zaniemógł i przepowiadają, że jego koniec bliski. Strach wogóle myśleć, co nas czeka, gdy go zabraknie! Możni już poczynają wojska zbierać,rycerstwo gromadzić… Król nasz wciąż żyw, ale w ich oczach już trwa wojna o władzę.
Słońce zachodzi nad naszą ojczyzną…

Nic na to nie poradzimy, powiadacie… A gdyby była szansa? Zbliżcie się i posłuchajcie. Stary jestem, ale swoje przeżyłem i wiele dane mi było zobaczyć. Słyszeliście legendę o smoczych jajach? Nie? Wedle owej legendy, sześć jaj, z różnych smoków pochodzących, a razem zebranych, jest w stanie uzdrowić każdą chorobę! Widzę, że ciężko wam uwierzyć mym słowom. Powiedzcie mi jednak, czy w tak trudnej sprawie nie warto chwycić się choćby brzytwy?

Popatrzcie, oto jedno z jaj. Tak, proszę, weźcie je. Błysk w waszych oczach mówi, że
przekonałem was chociaż trochę, być może na tyle, byście ruszyli na wyprawę. A może, jeśli
nie przekonuje was szczytny cel tej wyprawy, może przekona hojność i szczodrość Króla. Na
pewno nagrodzi tych, co uratują królestwo od nadchodzącej burzy.

Teraz ruszajcie! Czasu mało zostało, a droga przed wami długa i pełna
niebezpieczeństw! Nie wspomniałem o niebezpieczeństwach? No cóż…”


Nazwa: Smocze Jaja
Typ gry: konwencja fantasy
Czas gry: 5-6 godzin
Autorzy: SKFiGF “Grimuar”
Liczba graczy: 25-35
Strój: fantasy, jednolity dla całej drużyny

Kolejny beznadziejny LARP myślicie, jakieś parszywe Smocze Jaja, co to ma być?! No więc nie zdziwcie się bo się zdziwicie. „Smocze Jaja” to naprawdę jajcarski LARP z osobliwymi BNami i jeszcze bardziej zakręconymi questami. Nie macie narzuconych żadnych ról, jak, czy w jakich strojach zagracie zależy tylko od was. Ale łączy was jedno – jajeczne szaleństwo (egg lust). Kto ma jaja ten wygrywa, więc to dzieła!

„Przyjaciele! Jak często mieliście szansę zrobić coś wielkiego? Uratować całe królestwo przed niechybnie zbliżającą się wojną? Stoicie właśnie przed taką szansą. W grupach wyruszycie na poszukiwanie smoczych jaj. Aby je zdobyć, przyjdzie wam stanąć przed wieloma zadaniami, zarówno tymi prostymi jak i wymagającymi więcej sprytu i wysiłku.
Spotkacie na swej drodze wiele barwnych postaci, które będą chciały wam ułatwić albo utrudnić poszukiwania. Tak wiele zależy od was…”.