Funreal Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Na czas dowiedzieć się o naszych imprezach, larpach i spotkaniach? Napiszemy do Ciebie, po to właśnie mamy newsletter.

Imię:

Email:

Złota Brama - część pisemna

Wpisany przez Kula / środa, 27 stycznia 2010 17:35

Po opublikowaniu przez nas regulaminu konkursu, najczęściej docierało do nas pytanie:

Dlaczego formuła pracy jest taka sztywna?

Odpowiedź skrócona:
Żeby zapewnić wszystkim równe szanse.

Odpowiedź pełna:
Chcemy, żeby brama była konkursem otwartym. Nie chcieliśmy jej zawężać tylko do LARPów czy tylko do terenówek, cokolwiek oznacza to słowo w różnych regionach kraju. Chcieliśmy, żeby każda Terenowa Gra Fabularna – dopiero to sformułowanie sprowadza je do wspólnego mianownika – mogła wziąć udział w konkursie.
Dlatego Regulamin zakłada pełną dowolność mechaniki gry.
Oznacza to, że w konkursie może wziąć udział gra, w której uczestnicy będą przez 4 godziny siedzieli przy stole i rozmawiali, oraz taka w trakcie której nie spoczną ani na chwilę przedzierając się przez chaszcze z otuliną bądź karabinem ASG w ręku.
Dlatego Regulamin zakłada pełną dowolność świata gry.
Ograniczenia są iluzją. Nie zamierzamy nikomu stwarzać barier natury fabularnej. W finałowej rozgrywce wezmą udział uczestnicy Hardkonu, czyli osoby pełnoletnie. Cokolwiek wymyślić, gdziekolwiek postanowicie ich zaprowadzić – będą to ludzie dorośli i sami zdecydują czy chcą tam z wami iść. Nie zamierzamy ingerować, nie jesteśmy fanami politycznej poprawności, nie znamy uniwersalnej moralności, według której możnaby dopuszczać lub odrzucać zgłoszone gry.
Dwie powyższe regulacje oznaczają, że do konkursu mogą stanąć utwory bardzo skrajne, które różnić będzie dokładnie wszystko, a jedyną ich cechą wspólną będzie to, że można je sklasyfikować jako TGF.
Żeby umożliwić porównanie zgłoszonych utworów, musieliśmy ustanowić jakieś warunki brzegowe. Zdecydowaliśmy, że będzie to forma, w jakiej przedstawione zostaną gry. Uznaliśmy, że bardziej zależy nam na różnorodności gier, a nie stylu ich przedstawienia. Zaproponowana przez nas struktura, przy odrobinie wysiłku, pozwala każdą TGF w wymagany przez nas sposób opisać. Dla uczestników konkursu, jest to kolejna z kilku gwarancji obiektywizmu w ocenie.